عدسی‌های بلوکنترل (Blue Control)

عدسی‌های بلوکنترل (Blue Control) که چند سالی میشود وارد بازار شده‌اند همانطور که از نامشان پیداست میزان رسیدن رنگ آبی به چشم را کنترل می‌کنند. جزییات موضوع وابسته به علم فیزیک و این واقعیت است که در طیف الکترومغناطیسی مرئی (نور مرئی) کوتاهترین طول موج مرتبط با رنگ آبی است و می‌دانیم با توجه به رابطه معکوس طول موج با انرژی موج، پر انرژی ترین رنگ طول موج رنگ آبی است. با توجه به این موضوع ایده ساخت عدسی های کنترل کننده رنگ آبی شکل گرفته است.

به چه کسانی عدسی بلو کنترل پیشنهاد میشود؟

اگر شما جز کسانی هستید که ساعات زیادی را با رایانه، تبلت، گوشی، دستگاه‌های جی‌پی‌اس و یا هر وسیله ای که دارای صفحه نمایش LCD یا LED هست صرف میکنید ، این عدسی به شما پیشنهاد می‌شود.

همچنین با توجه به تکنولوژی بالای تولید این عدسی معمولا عدسی هایی که با نام بلوکنترل ساخته می‌شوند کیفیت بالایی داشته و از نظر خش پذیری، جذب (فیلتر) اشعه ماورابنفش، شفافیت و زیبایی در حد بسیار قابل قبولی هستند.

لازم به ذکر در حال حاظر تنها عدسی بلوکنترل موجود در بازار برند هویا(HOYA) می‌باشد که نام  Hoya HILUX BLC بر روی پاکت آن درج شده است و با رنگ آنتی رفلکس آبی عرضه می‌گردد. عدسی مذکور تحت لیسانس ژاپن و در تایلند تولید می‌شود. قیمت عدسی در حال حاظر(ابتدای سال ۱۳۹۵) حدود ۲۸۰ هزار تومان می‌باشد.


Warning: preg_match(): Unknown modifier 'n' in /home2/armanoptic/public_html/wp-includes/template-loader.php on line 106